Uit onderzoek is gebleken dat een boterham met pindakaas eten per dag ervoor kan zorgen dat je drie maanden langer leeft, mits er geen boter onder zit, je drie maal je ontbijtbord ronddraait en je vingers aflikt meteen nadat je hem op hebt. Het onderzoek is bij twee proefgroepen gedaan. Eén met ronddraaien en vingerlikken en één zonder. De laatste groep leefde een maand korter. Ik lees altijd alle wetenschappelijke onderzoeken waar uitkomt hoe je langer kunt leven. Al valt het soms niet mee om de aanbevelingen op te volgen. Stop ik mij vol met verse groenten en fruit vanwege de vrije radicalen en blijken ze in een volgende publicatie juist weer gevaarlijk kankerverwekkend te zijn. Waarna ik van schrik een jaar alle groente en fruit angstvallig buiten de deur houd en leef op junkfood.
Op het ogenblik eet ik wel elke dag een paar tabletten pure chocolade, want daar schijnen je humeur en je bloedvaten geweldig van op te knappen en vervolgens lees ik dat het ook nog een heel goed slaapmutsje is. Mijn lakens en partner zitten nu geregeld vol chocola want als ik ’s nachts wakker word grijp ik automatisch in het donker naar een reep.
‘s Morgens een half uur rennen, dat moet een erg gezond begin van de dag zijn. Dus in weer en wind, ’s winters en ’s zomers loop ik mij af te peigeren om er weer een paar jaar bij te sprokkelen. Helaas dreigen na drie jaar mijn knieën het te gaan begeven en langer leven zonder te kunnen lopen lijkt mij nou ook niet bijster aanlokkelijk. Daar ben ik dus maar mee gestopt.
Lachen: heel erg goed, gewoon op een stoel gaan zitten en glimlachen. Heel hard lachen, schijnt zelfs nog veel gezonder te zijn. Meteen na het opstaan, want bij de proefgroep die het later op de dag deed, bleek de levensverwachting een half jaar korter te zijn. Laatst schrok ik op in de trein. Ik was vergeten te lachen, die ochtend. Snel inhalen, dus. Toen ik een poosje vrijuit bulderend lachte om dat in te halen, heeft iemand de conducteur erbij gehaald om mij te kalmeren. Uitleg hielp niet. Bij het volgende station moest ik uitstappen en werd ik met zwaailichten naar de GGD gebracht.
Tot slot, want de enorme reeks aanbevelingen waar ik bezig ben geweest, opnoemen, zou te veel van het goede worden: columns schrijven. Heel gezond, mits ze vaak gelezen worden en de reacties positief zijn. Dan levert het je minstens een half jaar extra op, volgens de statistieken. Door negatieve reacties echter, leef je gewoonlijk minstens drie jaar korter, bleek bij tweehonderd proefpersonen. Ongelezen columns kunnen zelfs dodelijk zijn. Geen ongevaarlijke sport dus. Ik waarschuw maar.
Het leven van een columnschrijvende goedgelovende gezondheidsfreak gaat niet over rozen…

30 reacties
Ma3anne · 26 oktober 2009 op 09:24
Ik gun je nog een lang en gezond leven en goeie knieën, dus ik reageer meteen. :hammer:
SIMBA · 26 oktober 2009 op 10:20
Ik durf niet zo goed te reageren want je weet maar nooit hoe het uitpakt… 😀
Enne…alles met mate is volgens mij het beste, behalve dat lachen dat moeten we gewoon heel veel doen! (om leuke columns bijvoorbeeld)
DACS1973 · 26 oktober 2009 op 10:43
Haha, columns schrijven is juist hartstikke slecht voor de gezondheid! Nooit van RSI gehoord dan? Of dat je tekst plotseling verdwenen blijkt, 😮 waardoor je bloeddruk tot gevaarlijke waarden stijgt? 👿
LouisP · 26 oktober 2009 op 13:26
hoi Pally,
ik vind hem leuk. En vooral de inleiding. Eigenlijk het hele stuk..
gr.
Louis
trawant · 26 oktober 2009 op 13:35
Ik mis de dagelijkse glaasjes rode wijn..
Vol met anti-oxidanten !
En ook het lezen van columns kan gevaarlijk zijn vooral als ze een aanleiding vormen tot slappe lach en aanverwante stuipen..
Leuk idee Pally, kort en krachtig uitgewerkt.
Geen woord teveel en daar gaat toch maar om.
Eén puntje… is goedgelovend ( laatste zin) eigenlijk niet goedgelovig..?
pally · 26 oktober 2009 op 15:05
Ja, Trawant, goedgelovig moet het zijn, natuurlijk! Hoewel goedgelovend ook wel aardig klinkt… 😀
Mien · 26 oktober 2009 op 16:08
Omnes homines sibi sanitatem cupiunt, saepe autem omnia, quae valetudini contraria sunt, faciunt
Mien animalium hominumque saluti
WritersBlocq · 26 oktober 2009 op 16:29
Mag ik je even beleggen met een lekkere reactie van mij? Je bent een heerlijk mens, dat zalig schrijft. Het was prettig om je te lezen, op de eerste zin na – daar brak ik m’n bek over; wel zo rustig voor m’n omgeving 😀
Lief groetje van de WeeteBeet :kus:
Dees · 26 oktober 2009 op 17:07
Kijk, da’s een column 😀 Helemaal geweldig en grappig en ik zie ook de schoonheid van goedgelovend. Niets meer aan doen.
arta · 26 oktober 2009 op 21:06
😆
Helemaal leuk!!!
pally · 26 oktober 2009 op 21:55
hé , Mien wat mot dat met het potjeslatijn van je? Interessant doen? Vertaal ns effe.
Groet je soms de dieren en de mensen aan het einde? :hammer:
Chantalle · 26 oktober 2009 op 23:35
Ik heb er, door deze column te hebben gelezen, weer een poosje bij. Ik heb vreselijk hard zitten lachen.
Bedankt Pally 😉
KawaSutra · 27 oktober 2009 op 00:44
Hierbij nóg een half jaartje extra. Puur eigen belang uiteraard want met columns als deze kan ik ook oud worden. 😀
lisa-marie · 27 oktober 2009 op 12:02
Gewoon door blijven gaan dan wordt je vanzelf 100, zeker weten volgens mijn eigen onderzoek 😀
laatste zin is ook een topzin!
:kus:
pally · 27 oktober 2009 op 21:49
Bedankt , allemaal! Gezien de vele positieve reacties hebben jullie mijn leven weer aanzienlijk verlengd 😀
liefs, Pally
Mien · 29 oktober 2009 op 07:50
Goegli omtantes completti:
“Omnes homines sibi sanitatem cupiunt, saepe autem omnia, quae valetudini contraria sunt, faciunt”
Vini, vidi, voetsi!
Mienos
schoevers · 30 oktober 2009 op 15:55
Hoi Pally,
Met bovenstaande reacties heb je het eerste half jaar binnen.
Bij mij begint het tweedehalfjaar.
Een ouderwets goede Pally-column!
Groeten,
Hans.
Miss Mod · 1 november 2009 op 09:43
Een cvdm moet toch ook wat waard zijn. 😉
Gefeliciteerd.
Miss Mod
arta · 1 november 2009 op 11:29
Jaaaaa, wat een lekkere CvdM deze maand!
Nou, Pally, volgens mij ga jij nu al richting 120, hoor!
Gefeliciteerd!!
@MissMod: 😆
SIMBA · 1 november 2009 op 11:48
Goed zo! De redactie wil geen te vroeg afscheid van Pally op z’n geweten hebben!!!
Gefeliciteerd Pally!
Prlwytskovsky · 1 november 2009 op 12:27
Proficiat met je CvdM. Een leuke invalshoek.
Oké, niet langer kunnen leven heb je duidelijk gemaakt. Maar wat nu als ik niet “te” jong wil sterven? Wat moet ik dan doen?
Emiliever · 1 november 2009 op 16:00
Wat een lekker snelle, geestige tekst! Ik ben overigens blij dat je gestopt bent met hardlopen, want behalve versleten knieën verhoog je daarmee de kans op een hartinfarct op een onevenredig hoge manier! Een gewaarschuwd columnist telt voor twee!
😆
lisa-marie · 1 november 2009 op 23:22
CDVM, helemaal top !
Felies :ballon: en een :kus:
Bitchy · 2 november 2009 op 05:52
Blijf jij maar schrijven, want van positieve reacties krijg je er weer een maand of tig bij!
Gefeliciteerd!! Heerlijk om te lezen!
Avalanche · 2 november 2009 op 08:37
Natuurlijk draag ik van harte bij aan een lang en gezond leven, Pally! Ik vind hem leuk en, zo te zien, velen met mij…. gefeliciteerd!
DreamOn · 2 november 2009 op 20:57
Gefeliciteerd! Terechte CvdM! 😉
Mien · 3 november 2009 op 00:08
Felicitatatatatatas!!!!
Omnibus completus in lachus pindikasus
Mienos
Dees · 4 november 2009 op 18:45
nog maar wat potjesduits dan?
gratuliere! von Herzen aus und so weiter, goede keuze deze maand 😉
Neuskleuter · 5 november 2009 op 11:35
Heel leuk! De glimlach die ik van deze column krijg zal de rest van de dag vastgeplakt zitten. Je deelt ons allemaal mee in die levensverlenging! 😀
Mut · 11 november 2009 op 09:18
=columns schrijven. Heel gezond, mits ze vaak gelezen worden en de reacties positief zijn. Dan levert het je minstens een half jaar extra op, volgens de statistieken=
Nou hierbij dan: een half jaar erbij, wat mij betreft. Leuk gevonden!
En gefeliciteerd natuurlijk met je mooie plekkie!